Sayfalar

7 Aralık 2013 Cumartesi

Katı Meyve Sıkacağı Üzerine Bir Yazı

Nişanlılık döneminde bir heves geliyor insanın üzerine. Ne görsen " ayy ne güzel ", nereye baksan " ayy ne hoş " . Onu da alayım bunu da alayım , " Aaa , ama bu olmadan olmaz, lazım gerçekten " diyerek bir sürü şey alınıyor. Hatta ne görürse alıyor insan.
( Annelerinin bu çeyiz işine kendileri daha beşikteyken başlayan hemcinslerim de var tabii . Allah onlara sabır versin, zor iş )

Her neyse , ne gördüysek alıyoruz demiştim değil mi ? İşte çoğu şeyi de boş yere alıyoruz.Eski yazılarımda bu süreçte aldığım Katı meyve sıkacağından bahsetmiştim. Ama ne araştırmıştım ben onu. Gözümde 3. derece integral çözümü kadar ciddiye alınması gereken bir işti.
Peki ne oldu ?

1 yılı aşkın süredir evliyim. Ve kaç kez kullandım o katı meyve sıkacağını tahmin edin ? Toplamda sadece üç kez. Sayıyla da yazayım " 3 " !

Temizlemesi öyle can sıkıcı ki bu cihazların , insan bunla uğraşacağıma " ısırarak yiyim, aynı vitamin sonuçta " diyor.

Ne kadar teknolojik de olsa , makinede yıkanabilir de dense , o cihazın içindeki meyve posalarını biri çöpe atacak ve biri de o parçaları bulaşık makinesine yerleştirecek değil mi?

Evlenme arefesinde olanlar ve eninde sonunda evlenecek hemcinslerim ; boşverin bu katı meyve sıkacağı işini..
Şayet yeriniz varsa , en fazla mutfak tezgahınızda süs niyetine durur.

ve siz elmanızı ısırır , havucunuzu dişlersiniz , olur biter ^^

Sevgiler


1 yorum:


 1. İyi günler,

  Başbakanlık Basın-Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü (BYEGM) olarak dijital ortamda kaliteli içerik üreten içerik yaratıcılarının sesini geniş kitlelere duyurmak amacıyla bir platform kuruyoruz. Sitenizde yer alan kaliteli içeriğiniz sebebiyle bu platformda sizinle de işbirliği yapmak istiyoruz. Konuya ilişkin bilgi paylaşımında bulunmak üzere size ulaşabileceğimiz elektronik posta adresiniz ve iletişim bilgilerinizi blog ismiyle birlikte bizimle paylaşırsanız memnun oluruz.
  Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

  http://www.byegm.gov.tr/turkce/duyuru/turkiye-yerel-medya-ve-blogger-platformu/59079

  Görüşmek üzere.

  T.C. Başbakanlık BYEGM

  www.facebook.com/BBYEGM
  twitter.com/byegm

  email:portal@byegm.gov.tr

  YanıtlaSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...