Sayfalar

30 Mart 2012 Cuma

beyaz eşya alırken...önemli konulardan biri daha...

 genelde bu alışverişte teknik özelliklerinden çok markasına odaklanıyor makinenin biz kadınlar :)

ama her markanın her modeli iyi çıkacak diye bir şey yok. hatta aynı modelin farklı bant üretiminde bile performans farklılıkları olabiliyor :)

 yani son tahlilde bu işler biraz da şans işi. ama şans faktörünün dışında dikkat edilmesi gereken bazı noktalar da yok değil :)

hepimizin alışveriş alışkanlıkları var, beyaz eşyada da genelde eşin dostun tavsiyelerine, kullanıp da memnun kalanlara danışılıyor, bir memnuniyetsizlik varsa da o marka tercih listesinden çıkarılıyor.

yalnız burda önemli bir nokta var, memnun kalmayan kişi "ben falanca markanın filanca buzdolabı modelını kullanıyorum" demiyor. "falanca marka buzdolabım var ,cok kotu, aldıgıma alacagıma pısman oldum" dıyor.

 sımdı konuya gelelım : aynı markanın bir alt sınıf modelı vardır, bir orta, bir de üst sınıf ( kısaca boyle)
yanı sen genelde vasat tabır edılen bır markanın ust sınıf ve halıyle daha cok paraya satılan urununu alıp gayet de memnun kalırken, bır baskası cok ıyı tabır edılen"ustun teknolojı" bır markanın giriş seviye bir makinesini alıp sorun yaşayabilir :)
ne yazık kı beyaz esyalarda kalite ve uzun ömür verilen parayla orantılı oluyor. kısaca olay budur :)

zaman zaman bu konuda tekrar yazabilirim ama maddeleme yaparsak 

 buzdolabı, camasır makinesi alırken gürültü seviyesine bir bakın derim.

siemens ve bosch'un buzdolaplarının nerdeyse tamamına yakını turkiyede uretılıyor, bazı gardrop tıp dolapları dısında almanya uretımı bulamazsınız. ben de bunu ogrendıkten sonra vazgectım zaten. ılla turkıye uretımı alacak olsam arçelik var vestel var :) gerçi laf aramızda vestel beyaz eşyada dökülüyor, memnun olmayan çok. ozellıkle servıslerınden rahatsızlar :s ha üst seviye urunlerı vardır, superdır kalıtelıdır vs, e ama zaten o paraya siemens de alırsın bosch da, hatta az sık miele al :p

 neyse yine uzun yazdım galiba, kısa kısa maddeleyecektim güya :)

son olarak bulasık makinesinde kısa program, camasırda da aynı zamanda kurutmasının olması onemlı, hele ki bir günde dort mevsimi birden yaşayabileceğiniz bir şehirde yaşıyorsanız :)

sen ne düşünüyorsun derseniz , fırın henüz netlik kazanmadı ama diğerlerini lg ya da samsung düşünüyorum :)

 teknik özelliklerini de inceledikten ve bilirkişiden onay da aldıktan sonraki kararım böyle :) şimdilik bu kadar

 sevgiler

:)

1 yorum:

  1. Çok detaylı ile yazılan güzel. Bu çok güzel arıyoruz.

    YanıtlaSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...